japonistkedi

 Nereden başlamalı dönem dönem yeniden çıktığım bu yolculuğun son durağını anlatmaya? Nasıl bir girişle ölümsüzleştirmeli bu heyecanı? Nasıl tanımlamalı tüm bu hisleri? 
Bilmiyorum.
Bilmiyorum ama deneyeceğim.

5 yıldır düzenli olarak blog yazıyorum. Muhtemelen blogger'lar arasında en çok blog değiştiren, en çok isim farklılığına giden yazar olabilirim. Ve 5 senedir gerçekten istediğim o siteyi kuramamış olmanın verdiği buruklukla yazdım hep, tam olarak tatmin olamadan...
Zaman geçti, ben değiştim ve geliştim, rotam kendini buldu, beklentilerim kendini yeniledi ve geldiğim bu noktada artık ne yapmak, ne yazmak ve ne hissetmek istediğini bir kadın aldı yerini.
Şunu iyi biliyorum, ne istediğini biliyorsan, sen tamam'sın.

Düşmek gerek, yaralar edinmem ve ağlamam gerekti. Kazandığım gibi kaybetmeyi de anlamam gerekti... Kolay olmadı bugüne ulaşmak, bugünlerden fikir edinmek ve bugünleri anlamak. O rengarenk bulutlardan, bembeyaz bir gökyüzüne geçmeyi idrak edebilmek zordu aslında. Ama şimdi her şey olması gerektiği gibi.
Olması gereken insanlar yanımda, olmaması gerekenleri uğurladık... 
Yürünmesi gereken insanlarla yürüyor, beraber gülünecek insanlarla gülüyoruz. Yolumuza bakıyoruz, ne düne ne de yarına; yalnızca bugüne, an'a... 

Ve işte ben geldim.
Yeniden ama son kez.
Veda etmemek üzere, değişiklik yapmamak üzere, 

içime sinen, istediğim, olması gerektiği şekilde.

Merhaba yeniden hepinize, 
Merhaba sevgili dostlarım, sevdiğim insanlar, hiç görmediğim ama aynı duyguları hissettiğim tüm değerli blog arkadaşlarım...
Hepinize merhaba!

CONVERSATION

11 Yorumlar:

 1. hayırlı olsun yeni isim :)

  YanıtlaSil
 2. Muhtemelen eski hâlinizi de tanıyorum ama olsun yeniden hoş geldiniz.

  Ben de yaklaşık 15 yıldır blog yazıyorum. Çok açıp kapattığım bloglarım oldu. Yaş kemale erince durakladım artık. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tanışıyoruz, doğru :)
   Ayrıca muhtemel sonum bu olacak benim de, değiştim değiştim ve durdum artık durumu :)

   Sil
 3. Merhabalar, ben blog dünyasında iki yıldır varım. :) Yavaş yavaş ilerliyorum, güzel insanlar tanıdım. Bloğun bana en büyük katkısı da kitap okuma ve yazma hevesimi daha artırmış olması.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Buralar bağımlılık yapıyor insanda. Okuyan, ulaşan herkeste izler bırakıyor. Nice uzun yollara diyelim o vakit :)

   Sil
 4. Tanıyor muyum acaba sizi... Yazınızı okurken bunu düşündüm. Ama mühim değil, değil mi? :) Şimdi yeniden tanışabiliriz. Bazen ben de düşünürdüm, bloğumu kapatmayı sonra belki yeniden başlamayı. Ama artık bunun için geç. Yeni bir blog açsam hemen tanınırım. Kendimi ele verecek bir dil geliştirdim zaman içinde. :) Olsun. Bazen buna gereksinim duyduğum anlar oldu. Ama sanırım devam etmem gerekiyordu. Tek bir şeye. Bazen farklı şeylere ihtiyaç duyabiliriz. Siz de buna ihtiyaç duymuşsunuz. Kullandığınız dil çok yakın geliyor. Önceki bloğunuzu bilsem de bilmesem de bundan bağımsız olarak yakın geliyor. O nedenle şimdiden sevdim bloğunuzu. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tanışıyoruz, tanışıyoruz... Sizi de severek takip ediyorum hatta. Detaylı instagram üzerinden verdim ^.^ Ben de bir türlü o istediğim dünyayı kuramayanlardandım hep. Gidip gelmelerim de bu yüzdendi. Yoksa tanınmak gibi bir endişem olmadı. Tanıyan zaten tanıyor, tanımayanla da tanışırız misali :) Ama sanırım bu da benim emeklilik noktam oldu haha :)

   Sil
 5. Yeni isim hayırlı olsun:)))) Ben bloğu çok seviyorum, çok tatlı insanlar tanıdım:))) Sanırım bloğun en güzel yanı da o, güzel insanlar tanımak:)))
  Tekrardan hoş geldinn:))))

  YanıtlaSil